O Żłobku

O nas

Niepubliczny Żłobek „Bajkowo” to  placówka, w której Twoje dziecko ma zapewnioną profesjonalną opiekę oraz doskonałe warunki do zabawy i nauki od pierwszych dni w żłobku, aż do ukończenia wieku przedszkolnego, ponieważ absolwentom gwarantujemy miejsce w naszej drugiej placówce –Przedszkolu Niepublicznym „Bajka”.

Charakteryzuje nas rodzinna atmosfera, wysoko wykwalifikowany personel, małe grupy, autorski program zajęć wychowawczo-edukacyjnych, nowoczesne wyposażenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i prowadzeniu przedszkola i żłobka.

Od 15 lat zajmujemy się edukacją i opieką nad dziećmi w formie niepublicznego przedszkola i żłobka.
Jesteśmy placówką zarejestrowaną w Rejestrze Żłobków Miasta Opola i dofinansowywaną przez Urząd Miasta oraz Resortowy Program „Maluch”.
Działamy na podstawie Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.

Dyrektor i Kadra

Dyrektorem żłobka jest mgr Anna Kobzan – absolwentka pedagogiki o specjalności edukacja kreatywna, kwalifikowana opiekunka dzieci do lat 3.

Wciąż dokształcająca się w temacie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i alternatywnych formach edukacji.Prywatnie mama 3 dzieci i 2 kotów 😉

Zatrudniamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, pedagogiki opiekuńczej-wychowawczej, wykwalifikowane opiekunki dzieci do lat 3, pielęgniarkę oraz psychologa.

Współpracujemy ze specjalistami takimi jak: logopeda, terapeuta integracji sensorycznej i metody NDT Bobath oraz Kynoterapeuta

Metody pracy

Nasz program opiekuńczo-wychowawczy, oparty jest o Teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera (więcej…), opracowany przez naszych pedagogów a realizowany min. w oparciu o metody „Zabaw FundaMentalnych” (więcej…) wszechstronnie rozwija dzieci.

W programie min:

* adaptacja i integracja w grupie

* zabawy „FundaMentalne”

* zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe

* zajęcia muzyczne, plastyczne, rytmiczne, czytanie bajek

* Sala Zabaw

* Zajęcia relaksacyjne (muzykoterapia, bajkoterapia)

* Kynoterapia (terapia i edukacja z psem)

Mamy doświadczenie w opiece i wczesnym wspomaganiu dzieci z autyzmem (wciąż dokształcamy się i podnosimy kwalifikacje min. z alternatywnych metod komunikacji, dostosowujemy program pracy z dziećmi i przestrzeń) ale równocześnie nie mamy obaw przed objęciem opieką dzieci z innymi typami niepełnosprawności.

Pracujemy wg. założeń edukacji włączającej
Umożliwiamy uczniom z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi naukę wraz ze sprawnymi rówieśnikami. Doceniamy i wspieramy wszystkie dzieci oraz dostosowujemy proces nauczania do dzieci o zróżnicowanych potrzebach.

inclusion

 

Harmonogram dnia i regulaminy

dostępne w zakładce do pobrania

Żłobek czynny jest w godzinach 7:00-17:00

Żywienie

Wyżywienie wliczone jest w cenę czesnego, dostarczane w  formie cateringu,
z naszej własnej kuchni przedszkolnej (w przedszkolu Bajka) 
Wprowadzamy do menu dzieci produkty ekologiczne i jak najmniej przetworzone.
Dostosowujemy się do diet bezglutenowych, wegetariańskich, bez mlecznych itd. 

Na co dzień współpracujemy min. ze sklepem Terra w Opolu zaopatrującym nas w najlepszej jakości produkty. Wszystkie posiłki są przygotowywane przez nasze Panie kucharki wg. obowiązujących norm żywienia dzieci IMID i pod kontrolą sanepidu.

Aktualny jadłospis co tydzień w zakładce informacje dla rodzica

8:30         śniadanie
10:30      II śniadanie
11:45      zupa
14:00      II danie
16:45      podwieczorek