Archiwum

Statystyki

Ilość wizyt: 57131
Dzisiaj: 9

Newsletter

Nasz Żłobek

O nas

Niepubliczny Żłobek „Bajkowo” to  placówka, w której Twoje dziecko ma zapewnioną profesjonalną opiekę oraz doskonałe warunki do zabawy i nauki od pierwszych dni w żłobku, aż do ukończenia wieku przedszkolnego, ponieważ absolwentom gwarantujemy miejsce w naszej drugiej placówce –Przedszkolu Niepublicznym „Bajka”.

Charakteryzuje nas rodzinna atmosfera, wysoko wykwalifikowany personel, małe grupy (10-12 osobowe dla dzieci do lat 2), autorski program zajęć wychowawczo-edukacyjnych, nowoczesne wyposażenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i prowadzeniu przedszkola i żłobka.

Od 15 lat zajmujemy się edukacją i opieką nad dziećmi w formie niepublicznego przedszkola i żłobka.
Jesteśmy placówką zarejestrowaną w Rejestrze Żłobków Miasta Opola i dofinansowywaną przez Urząd Miasta oraz Resortowy Program „Maluch”.
Działamy na podstawie Ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.

Dyrektor i Kadra

Dyrektorem żłobka jest mgr Anna Kobzan – mgr pedagogiki o specjalności edukacja kreatywna, kwalifikowana opiekunka dzieci do lat 3.
Wciąż dokształcająca się w temacie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i alternatywnych formach edukacji. Prywatnie mama 3 dzieci i 2 kotów 😉

Wychowawcy
Zatrudniamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, pedagogiki opiekuńczej-wychowawczej, pedagogiki małego dziecka, wykwalifikowane opiekunki dzieci do lat 3, pielęgniarkę oraz psychologa.

Nasza kadra cały czas dokształca się w zakresie rozwoju i edukacji małych dzieci, komunikacji,  tematyce zdrowotnej i prawidłowego żywienia oraz pierwszej pomocy.

Metody pracy

Nasz program opiekuńczo-wychowawczy ma na celu dbanie o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci.
Oparty jest o Teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera (więcej…), opracowany przez naszych pedagogów a realizowany min. w oparciu o metody „Zabaw FundaMentalnych” (więcej…) .
Dużą wagę przywiązujemy do sposobu komunikacji z dziećmi, starając się pracować według zasad porozumienia bez przemocy (NVC).

Pracujemy wg. autorskich programów edukacyjnych opracowanych przez naszych pedagogów i psychologa.

W trakcie całego roku szkolnego prowadzimy psychologiczno-pedagogiczną obserwację rozwoju każdego dziecka, na której podstawie służymy rodzicom pomocą i wsparciem w procesie wychowawczym, jednocześnie czuwając nad harmonijnym rozwojem dziecka i wczesnym identyfikowaniem nieprawidłowości rozwojowych.

Harmonogram dnia i regulaminy

Żłobek czynny jest w godzinach 7:00-17:00

HARMONOGRAM DNIA

REGULAMIN PORZĄDKOWY ŻŁOBKA

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI

PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ZACHOROWANIA

Żywienie

Wyżywienie wliczone jest w cenę czesnego, dostarczane w  formie cateringu, z naszej własnej kuchni przedszkolnej (w przedszkolu Bajka) 
Wprowadzamy do menu dzieci produkty ekologiczne i jak najmniej przetworzone.
Dostosowujemy się do diet bezglutenowych, wegetariańskich, bez mlecznych itd. 

Na co dzień współpracujemy min. ze sklepem Terra w Opolu zaopatrującym nas w najlepszej jakości produkty. Wszystkie posiłki są przygotowywane przez nasze Panie kucharki wg. obowiązujących norm żywienia dzieci IMID i pod kontrolą sanepidu.

Posiłki

8:30         śniadanie
10:30      II śniadanie
11:45      zupa
14:00      II danie
16:30      podwieczorek

Aktualny jadłospis 

JADŁOSPIS 6.11-10.11.2017

JADŁOSPIS 13.11 – 17.11. 2017